Wakacyjna apteczka – zadbaj o swoje zdrowie podczas urlopu

Wyjeżdżając na wakacje i pakując bagaż bardzo często zapominamy o najważniejszych rzeczach. Między innymi o zabraniu dobrze spakowanej apteczki. Są rzeczy, które koniecznie powinniśmy mieć przy sobie. Więc jeśli w najbliższym czasie planujecie wakacyjne wyjazdy, ten artykuł został stworzony z myślą o Was! Może dzięki niemu nie spotka Was nieprzyjemna niespodzianka, gdy zajrzycie do swojego bagażu.

Co powinno znaleźć się w apteczce na wyjazd?

Pakując swój bagaż, koniecznie musimy pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach. Przede wszystkim przydatne mogą okazać się środki przeciwbólowe. Warto zabrać ze sobą zarówno coś na ból głowy, jak i na ból brzucha. Dobrze jest mieć też maści, które można zastosować na stłuczenia. Szczególnie na wyjazdy wakacyjne powinniśmy spakować środki na poparzenia słoneczne i ugryzienia owadów. Dodatkowo dobrze jest mieć przy sobie leki łagodzące wymioty i biegunkę. Te pierwsze mogą okazać się szczególnie przydatne osobom, które źle znoszą podróż. O czym jeszcze nie możemy zapomnieć? Oczywiście o plastrach, opatrunkach i środkach do odkażania ran. Przydatne mogą się okazać także wszelkie leki, które pomagają poradzić sobie z grypą czy przeziębieniem.

Bardzo ważna rzecz przy wyjazdach zagranicznych – karta EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to bardzo ważny dokument, który warto mieć przy sobie jeśli wyjeżdżamy gdzieś za granicę. Dzięki niej będziemy mieć możliwość skorzystania z pomocy lekarskiej w nagłych przypadkach. Karta honorowana jest w 27 krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także w Islandii, Lichtensteinie, Norwegii oraz Szwajcarii. Dzięki tej karcie możemy skorzystać też z pomocy lekarzy, podczas leczenia chorób przewlekłych, lub na przykład podczas porodu lub w ciąży.