Najlepsze seriale medyczne – nasze top 3!

Seriale medyczne od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością. Ludzie na całym świecie z zapartym tchem śledzą poczynania oraz perypetie lekarzy – głównych bohaterów seriali. Niejednokrotnie produkcje, dzięki uwielbieniu widzów ciągną się przez kilkanaście sezonów. Macie ochotę na dobry serial medyczny? Dzisiaj przedstawimy Wam nasze TOP 3 seriali z lekarzami w roli głównej.

„Ostry Dyżur”

„Ostry Dyżur” to jeden z pierwszych, a także jeden z popularniejszych seriali medycznych. Jego pierwszy odcinek emitowano w 1994 roku, a serial doczekał się aż 15 sezonów. Ostatni odcinek, kończący przygody znanych i kochanych przez widzów lekarzy, ujrzał światło dzienne w 2009 roku. Przez cały ten czas powstały aż 334 odcinki. Serial uhonorowano między innymi Złotym Globem i wieloma nagrodami Emmy. Całość opowiada o pracy i życiu prywatnym lekarzy ze szpitala County General. W obsadzie serialu zobaczymy między innymi George Clooney, Noah Wyle oraz Sherry Stringfield.

„Dr House”

„Dr House” jest jednym z głośniejszych seriali medycznych ostatnich lat. Jego pilot wyemitowano w 2004 roku, a serial zakończył się w 2012 roku. Całość ma 8 sezonów. Serial opowiada o perypetiach głównego bohatera, Gregory’ego House’a, który jest doskonałym lekarzem o niekonwencjonalnych metodach. Poznajemy również jego współpracowników i przyjaciół, oraz ich problemy w pracy i w życiu prywatnym. Chociaż tytułowy bohater raczej nie jest przyjemny dla innych, zdobył ogromną sympatię widzów na całym świecie. W każdym odcinku poznajemy całkiem nowy przypadek medyczny, a dodatkowo bliżej poznajemy głównych bohaterów. W roli dr House występuje Hugh Laurie.

„Chirurdzy”

„Chirurdzy” to kolejny wybrany przez nas serial. Jego pierwsze odcinki mogliśmy obejrzeć w 2005 roku. Co ciekawe, serial nadal jest nagrywany. Obecnie emitowany jest 18 sezon serialu, natomiast jego twórcy zapowiedzieli już kolejny. Serial opowiada o przygodach lekarzy ze szpitala w Seattle. Chociaż główną bohaterką jest Meredith Grey, to poznajemy również historie innych bohaterów. Od momentu premiery serial zyskał wielu fanów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Z własnego doświadczenia wiemy, że naprawdę ciężko się od niego oderwać.