Valorant – strzelanka, która wciąż zaskakuje nowościami

Valorant to gra komputerowa, a dokładniej darmowa, sieciowa, pierwszoosobowa strzelanka. Jej producentem jest Riot Games. Dostępna jest na całym świecie i od 2020 roku przyciąga zarówno młodszych jak i starszych graczy. Ze względu na swój charakter posiada oczywiście ograniczenie wiekowe. Mogą w nią grać osoby powyżej 16 roku życia. Ogromną zaletą gry jest to, że wciąż dostaje nowe aktualizacje. Co jakiś czas dostajemy tam nowe mapy, na których toczą się rozgrywki oraz agentów, których możemy wybierać do grania. A wszystko to całkiem za darmo!

Jak wygląda rozgrywka?

Gdy po raz pierwszy wejdziemy do gry musimy założyć swoje konto, z którego później będziemy cały czas korzystać. Na samym początku mamy do wyboru kilku agentów, z biegiem czasu będziemy mogli odblokowywać kolejnych. Warto wspomnieć, że każdy z agentów ma swoje unikalne umiejętności, które są niezwykle przydatne podczas rozgrywki. Cała gra ma kilka modeli rozgrywki. Możemy wybrać grę rankingową bądź nierankingową, Deathmatch, Spike Rush lub ćwiczenia na strzelnicy. Najważniejsze są oczywiście te dwa pierwsze modele. Gdy wejdziemy do rozgrywki, dołączamy do 5 osobowej drużyny. Gra toczy się do 13 zwyciężonych rund. Drużyny mają za zadanie atakować lub bronić. Atakujący posiadają tak zwanego spike’a, którego muszą podłożyć w jednym z określonych miejsc, broniący muszą temu zapobiec. Oczywiście obrona może również rozbroić już podłożonego spike’a. W dużym skrócie, celem rozgrywki jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników. W grze realizujemy również misje dzienne i tygodniowe, za które dostajemy specjalne punkty.

Dlaczego Valorant przyciąga tylu graczy?

Ogromną zaletą gry Valorant jest to, że jest ona ogólnodostępna i darmowa. Kolejne plusy to naprawdę dopracowana grafika oraz kilka różnych modeli rozgrywek. Wiele osób, które raz spróbowało gry, bardzo chętnie do niej wraca. Zaletą dla graczy jest również to, że mogą wspinać się w rankingu i zdobywać kolejne odznaki. Gra stała się na tyle popularna, że na całym świecie odbywają się turnieje, w których grają profesjonalni gracze. Wszystkie drużyny mają już swoich wiernych fanów, którzy śledzą ich poczynania, kibicują podczas rozgrywek i trenują, żeby stać się choć trochę tak dobrymi playerami, jak ich idole.