Seriale ze świata Gwiezdnych Wojen

Świat Gwiezdnych Wojen ma naprawdę wielu fanów na całym świecie. Wystarczy spojrzeć na statystyki oglądalności filmów, które pojawiają się w kinach. Ludzie masowo wykupują bilety na premierę filmu, na który musieli czekać. Ale od jakiegoś czasu uniwersum Star Wars to nie tylko filmy. Spokojnie możemy nazwać to całą kulturą. Z pewnością właśnie przez to ilu fanów zyskał ten świat, ostatnimi czasy powstają seriale nawiązujące do niezwykle popularnych filmów z sagi Gwiezdne Wojny. Również seriale, zaraz po premierze zyskują ogromną popularność. Dzisiaj przybliżymy Wam po krótce seriale z uniwersum Star Wars, które miały już swoją premierę.

Seriale, które już możemy obejrzeć

Pierwszy serial ze świata Gwiezdnych Wojen, który widzowie mieli możliwość zobaczyć na małym ekranie to oczywiście „The Mandalorian”. Jego akcja rozgrywa się już po „Powrocie Jedi” i po upadku Imperium. Poznajemy w nim samotnego łowcę nagród, Mandalorianina, Din Djarin’a. Cały serial skupia się na jego przygodach, po tym jak spotkał na swojej drodze dziwne stworzenie, które potrafi korzystać z Mocy. Serial na tę chwilę ma dwa sezony po 8 odcinków, ale już zapowiedziano kolejną odsłonę przygód łowcy. Następny serial, który możemy obejrzeć to „Księga Boby Fetta”, który opowiada o przygodach tytułowego bohatera oraz najemniczki Fennec Shand. Cała akcja rozgrywa się na doskonale znanej nam planecie Tatooine. Został nam ostatni serial z tego uniwersum, czyli „Obi-Wan Kenobi”. W roli tytułowego bohatera po raz kolejny możemy zobaczyć genialnego Ewana McGregora. Ten serial to wspaniała uczta dla wszystkich prawdziwych fanów sagi.

Co nas czeka w przyszłości?

Twórcy seriali z uniwersum Gwiezdnych Wojen nie mają zamiaru poprzestać na produkcjach, które pojawiły się do tej pory. Oprócz kontynuacji znanych nam już seriali, czekają nas premiery kolejnych. Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się kolejnych dwóch produkcji. Po pierwsze ma to być serial „Star Wars: Lando”. Niestety na tę chwilę nie znamy wielu szczegółów na jego temat. Wiemy jedynie, że będzie opowiadać historię generała Sojuszu Rebeliantów, Lando Calrissian’a. Kolejna produkcja, która ma pojawić się jeszcze w tym roku to „Andor”. Jego fabuła skupi się na życiu, a także przygodach złodzieja Cassiana Andora. Wiadomo już, że w roli tytułowej zobaczymy Diego Lunę. Te dwa seriale to z pewnością nie koniec produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen. Istnieją już plotki na temat kolejnych produkcji z tego uniwersum, które mają pojawić się w najbliższych latach.