Najlepsze seriale kryminalne – top 3

Ostatnio wybieraliśmy najlepsze seriale medyczne, które warto obejrzeć. Dzisiaj przyjrzymy się najbardziej lubianym i popularnym serialom kryminalnym. Wybraliśmy seriale, które na znanym portalu mają największą ilość wystawionych ocen. Jednocześnie mają również największą średnią, co oznacza że zyskały sympatię widzów z całego świata. Mimo że niektóre z nich mają naprawdę wiele odcinków, czas spędzony na ich oglądaniu nie będzie zmarnowany. To możemy Wam zagwarantować!

„Breaking Bad”

Serial „Breaking Bad” to połączenie trzech gatunków filmowych. Spokojnie możemy uznać go za kryminał, serial obyczajowy oraz dramat. Serial miał swoją premierę w 2008 roku, a jego emisję zakończono w 2013 roku. W sumie liczy 5 sezonów. Jego fabuła opowiada o losach nauczyciela chemii, Waltera White’a, który dowiaduje się w pewnym momencie swojego życia, że ma raka. Aby zapewnić swojej rodzinie godne życie po swojej śmierci, postanawia zacząć produkować metamfetaminę. Przez cały serial mamy okazję obserwować przemianę wewnętrzną głównego bohatera, co z pewnością jest niezwykle ciekawe.

„Sherlock”

„Sherlock” to oczywiście opowieść o przygodach ekscentrycznego detektywa Sherlocka Holmes’a. W serialu tę rolę gra genialny Benedict Cumberbatch. Tym razem cała historia przeniesiona jest do czasów współczesnych, co dla jednych może być wadą, dla innych zaletą. Serial miał swoją premierę w 2010 roku, a jego ostatnie odcinki wypuszczono na ekrany telewizorów w 2017 roku. W sumie serial posiada 4 sezony. To doskonała, trzymająca w napięciu opowieść detektywistyczna. Jednak oprócz wątków kryminalnych, mamy tu pięknie przedstawioną męską przyjaźń.

„Dexter”

Serial „Dexter” to nasza kolejna propozycja w zestawieniu TOP 3 seriali kryminalnych. Chociaż miał swoją premierę w 2006 roku, to nadal jest niezwykle popularny. Całkiem niedawno znów zrobiło się o nim głośno, a wszystko za sprawą kontunuacji „Dexter The New Blood”, na którą musieliśmy długo czekać. Serial oryginalny ma 8 sezonów. Opowiada o losach Dextera Morgana, analityka laboratorium policyjnego, który po godzinach realizuje specyficzne hobby, otóż jest seryjnym mordercą. W głównej roli możemy obejrzeć doskonałego Michael’a C. Hall’a.