Ranking programów do wystawiania faktur 2022/2023

Współczesny przedsiębiorca szczególnie ceni sobie czas, w związku z czym coraz częściej i chętniej poszukuje rozwiązań pozwalających zminimalizować firmowe formalności do niezbędnego minimum. Nowoczesne technologie, narzędzia i programy dają przedsiębiorcy taką możliwość, bowiem często wystarczy kilka tylko kliknięć w celu załatwienia wszystkich potrzebnych formalności.

Jakie są znane i polecane programy do fakturowania w sezonie 2022/2023?

Pierwszym darmowym narzędziem jest KSEF. KSEF – Krajowy System Faktur to narzędzie, dzięki któremu możliwe staje się zarówno wystawianie, jak i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych, które w początkowym okresie będą funkcjonowały w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczanych form dokumentów potwierdzających przebieg transakcji, tuż obok faktur papierowych oraz stosunkowo niedawno wprowadzonych do obrotu gospodarczego faktur elektronicznych. Przedsiębiorca szukający odpowiedniego programu do fakturowania umożliwiającego prowadzenie dokumentacji online, najlepiej bez dodatkowych kosztów powinien wypróbować mikroSubiekt. Jest to prosta i intuicyjna aplikacja, który wspomaga ewidencjonowanie sprzedaży. Jedynym minusem może być fakt, iż program ten najlepiej sprawdza się w przypadku niewielkich przedsiębiorców. MikroSubiekt pozwala m.in. na obsługę faktur VAT, faktur czy faktur korygujących . Możliwa jest też obsługa ewidencji dokumentów nierozliczonych, obsługa kartotek czy wielowalutowość wydruków dokumentów i cenników.

Cechy dobrego, bezpłatnego programu do faktur

Bezsprzecznym okazuje się fakt, że każdy dobry program do faktur powinien charakteryzować się przede wszystkim prostym interfejsem użytkownika, być w języku polskim i posiadać wszystkie wymagane niezbędne aktualizacje w kwestii aktualnych wymaganych przez polskie prawo norm dokumentów sprzedażowych.

Kolejną propozycją prostego programu do faktur jest Taxon. Jest to idealna opcja dla wszystkich tych, którzy szukają narzędzia oferującego darmowy okres próbny pozwalający na zapoznanie się z obsługą. Dzięki temu zyskujemy czas na podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie rozpoczęcia pracy na danym programie. Darmowy program Taxon oferuje ponadto:

  • łatwe wystawianie faktur VAT oraz rachunków,
  • pobieranie faktur w PDF lub zbiorowe pobieranie wszystkich faktur do pliku ZIP,
  • możliwość filtrowania faktur po dacie, kwocie, statusie płatności lub też po kontrahencie,
  • opcja dodawania kontrahentów po numerze NIP z bazy GUS,
  • raportowanie kosztów w formie zdjęć z telefonu oraz wpisywanie danych manualnie,
  • przedsiębiorca korzystający z usług zewnętrznego biura księgowego może umożliwić temu biuru dostęp do aplikacji w celu pobierania wszystkich dokumentów,
  • otrzymywanie informacji o podatkach i składkach ZUS za każdy miesiąc,
  • czytelny bilans, a także opłaty za biuro rachunkowe online przez przelew błyskawiczny.