Królowa Elżbieta II i jej mąż książę Filip zawarli tajny pakt przed śmiercią księcia Filipa

Śmierć królowej Elżbiety II nadeszła tak nagle znikąd. Monarchini jeszcze rok temu, gdy odszedł jej mąż, bardzo szybko jednak i wróciła do swoich obowiązków jako głowa Państwa. Wszystko przez tajny pakt, który zawarła z mężem przed jego ów śmiercią.

O śmierci Elżbiety II

8 września dowiedzieliśmy się, że królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła dokładnie po 70 latach panowania Wielką Brytanią. Była bardzo aktywna jako królowa do samego końca, co również świadczy jej ostatnie zdjęcie, które zostało wykonane, podczas wizyty nowej premier kraju, Liz Truss. Błyskawicznie królowa Elżbieta II wróciła do swojej pracy nawet i po śmieci swojego męża, o którym wspomnieliśmy wyżej.

Książę Filip zmarł dokładnie 9 kwietnia 2021 roku. Niespełna już tydzień później królowa Elżbieta wróciła do swojej roli i zaczęła wykonywać swoje oficjalne obowiązki jako królowa Wielkiej Brytanii. Wszyscy jednak i wtedy byli bardzo zdziwieni, że tak szybko poradziła sobie z żałobą po utracie swojego ukochanego. Choć królowa znana jednak i była ze swojej powściągliwości, ale i bardzo rzadko pokazywała emocje publicznie, tym razem powód całego zakończenia przez nią żałoby był zupełnie inny. Był również ważniejszy niż etykieta. Chodzi dokładnie o pakt, który Elżbieta II zawarła ze swoim mężem przed jego zgonem.

Co to za pakt?

Królowa Elżbieta II zwarła z księciem Filipem przed jego śmiercią. Śmierć ówczesna najdłużej panującej królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym dotychczasowym światem. Rodzina królewska, jak również jej wszyscy poddani będą musieli nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości, która właśnie nastała tak samo, jak po odejściu księcia Filipa.

Po śmierci Elżbiety wiele więcej zostało odkryte i powiedziane reporter Daily Mail, Richard Kay, który jest takowym to specjalistą do sprawy rodziny królewskiej. Według informacji przekazanych przez portal https://www.glosmiasta.pl/ okazuje się jednak i że Elżbieta II zawarła z Filipem omawiany przez nas pakt, o którym mało kto tak naprawdę wiedział. Ustalili, w nim między innymi niż każdy z nich ma, zachować się po śmierci drugiej osoby.

Królowa Elżbieta musiała niestety pożegnać ukochanego męża pierwsza. Zgodnie z jego jednak i wolą nie rozpaczała zbyt też i długo po jego nagłej śmierci.

Związek królowej Elżbiety II i księcia Filipa

Związek małżeński królowej Elżbiety II z księciem Filipem przetrwał aż 74 lata, choć i ich małżeństwo nie zawsze bywało idealne. Wiele jednak i mówiło o romansach męża monarchini. Oni jednak i nigdy nie skomentowali tych o to plotek.

Elżbieta II i książę Filip poznali się, gdy przyszła królowa miała już jedynie 18 lat i tuż po ów II wojnie światowej zaręczyli się ze sobą, choć też i rodzice Elżbiety mieli dla niej zupełnie innego kandydata na ów męża. Ona jednak zdecydowała się na oficjalny ślub z Filipem. Ceremonia ta odbyła się dokładnie 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim.