Jak pozbyć się podrażnień po goleniu zarostu?

Podrażnienia po goleniu zarostu nie tylko wyglądają nieestetycznie ale często też są źródłem bólu i dyskomfortu. Chcesz wiedzieć jak się ich pozbyć? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Golenie zarostu jest szybkim, tanim i skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów, ale czasami wiąże się z niepożądanym efektem ubocznym, jakim jest podrażnienie Twojej skóry. Skutkiem tego zazwyczaj są takie objawy jak wysypka, zaczerwienienie, pieczenie, czy nawet obrzęk.

Podrażnienia po goleniu zarostu mogą nie tylko nie prezentować się zbyt dobrze, ale są zazwyczaj bolesne i dość irytujące i wie o tym nie tylko Twój doświadczony barber, ale każdy, kto choć raz zmagał się z ich nieprzyjemnymi objawami.

Na szczęście istnieją pewne sposoby, które pomogą Ci się ich pozbyć.

Domowe sposoby na pozbycie się podrażnień po goleniu

Istnieje kilka domowych metod na pozbycie się nieprzyjemnych podrażnień po goleniu zarostu a niektóre z nich stosowane były jeszcze przez naszych dziadków, zanim powstały pierwsze barbershopy. Do tych najbardziej sprawdzonych należą:

  • chłodne kompresy

Aby zrobić zimny kompres, wystarczy umieścić czystą myjkę pod kranem, wycisnąć z niej nadmiar wody a później przyłożyć gąbkę do skóry na około 20 minut i powtarzać tę czynność tak często, dopóki nie ustąpi zaczerwienienie.

  • stosowanie olejów na skórę

Niektóre oleje, takie jak olej z awokado, kokosowy czy oliwa z oliwek pomagają zmniejszyć swędzenie i zaczerwienienie na naszej skórze, dlatego do tej pory kosmetyki z nimi są chętnie stosowane przez współczesnych specjalistów od brody.

Na suchą skórę można również nakładać inne emolienty, w tym bezzapachowe balsamy, płyny po goleniu i środki nawilżające, ale każdy barber Ci powie, że w sytuacji występowania podrażnień istotne jest, aby nie zawierały one alkoholu, ponieważ jest to środek drażniący.

  • nałożenie na skórę żelu z aloesu

Żel aloesowy dość często jest stosowany do oparzeń, skaleczeń i zadrapań więc zazwyczaj powinien się sprawdzić także w przypadku podrażnień spowodowanych goleniem. Osoby, które chcą używać aloesu, mogą wycisnąć żel bezpośrednio z rośliny na dotknięty podrażnieniami obszar lub użyć kupionego w sklepie, dostępnego na rynku gotowego produktu.

  • okłady z płatków owsianych

Płatki owsiane są dość popularne w leczeniu różnych problemów skórnych, w szczególności stanów zapalnych. Według niektórych badań mają one właściwości przeciwzapalne, co może tłumaczyć ich skuteczność jako naturalnego środka na uszkodzenia na naszej skórze, w tym podrażnienia po goleniu.

Chcesz pozbyć się podrażnień po goleniu? Znajdź sprawdzony barber shop

Sprawdzony barber shop to wybawienie nie tylko w pielęgnacji włosów, brody i wąsów, ale także, jeśli chodzi o pozbywanie się podrażnień po goleniu zarostu. Bardzo często asortyment takiego sklepu jest znacznie bogatszy niż którejkolwiek zwykłej drogerii, tak więc znajdziemy w nim spory wybór sprawdzonych i skutecznych gotowych kosmetyków bez konieczności uciekania się do niewygodnych domowych sztuczek.

Na szczęście dla Ciebie barberzy stają się coraz bardziej popularni, a dobry barbershop znajdziesz już nie tylko w tych wielkich miastach, więc nawet jeśli nie pochodzisz z Warszawy, to z dużym powodzeniem trafisz na dobry barbershop w swojej okolicy. Pamiętaj też, że zawsze możesz postawić na sprawdzony sklep internetowy, w którym na pewno znajdziesz kosmetyki, które pozwolą Ci pozbyć się Twoich podrażnień po goleniu.