Czy Ród Smoka może powtórzyć sukces Gry o Tron?

O serialu „Gra o Tron” słyszał prawdopodobnie każdy. Od swojej premiery, czyli od 2011, produkcja niezmiennie znajduje się na czołowych miejscach wszelkich rankingów serialowych. Serial zdobył nie tylko rzeszę fanów na całym świecie. Uhonorowano go również wieloma prestiżowymi nagrodami. Dostał między innymi Złotego Globa i wiele nagród Emmy. Czy jego kontynuacja, a w zasadzie prequel, ma szansę powtórzyć ten olbrzymi sukces?

Sukces serialu „Gra o Tron”

„Gra o Tron” skutecznie gromadziła przed ekranami widzów z całego świata. Przez 8 sezonów mieliśmy możliwość śledzenia z zapartym tchem losów swoich ulubionych bohaterów. Chociaż wszyscy wiemy, że przywiązywanie się do postaci w tym serialu nie miało najmniejszego sensu. Serial zyskał sympatię widzów dzięki doskonałej muzyce, a także wspaniałym zdjęciom. Na uznanie zasługuje również doskonała gra aktorska. Wielu aktorom, po zagraniu w „GoT” otworzyła się furtka do dalszej kariery. Mimo że serial doczekał się logicznego zakończenia, wielu z nas poczuło niedosyt, a także smutek, że to już koniec przygód mieszkańców Siedmiu Królestw. Całe szczęście, doczekaliśmy się teraz kolejnej produkcji osadzonej w świecie George’a R.R. Martina.

Co wiemy o serialu „Ród Smoka”?

Serial „Ród Smoka” miał swoją premierę 22 sierpnia 2022 roku. Do tej pory otrzymaliśmy 4 odcinki tego widowiska, czyli jesteśmy dokładnie w połowie drogi pierwszego sezonu. Serial opowiada historię, która toczy się 200 lat przed wydarzeniami znanymi nam wszystkim z „Gry o Tron”. Przede wszystkim skupia się na losach rodu Targaryen’ów i ich zmaganiach o Żelazny Tron. Na samym początku obserwujemy poczynania króla Viserysa, który nie doczekał się następcy tronu. Władca nie jest w stanie podjąć decyzji komu powierzyć tę odpowiedzialną rolę. (UWAGA SPOJLERY!) Niestety wkrótce umiera i pozostawia Siedem Królestw bez władcy. Tak dochodzi do jednej z bardziej krwawych walk w historii Westeros – tańca smoków. Na zakończenie sezonu będziemy musieli jeszcze poczekać, ponieważ HBO dawkuje nam przyjemność i publikuje jeden odcinek tygodniowo. Czy serial ma szansę powtórzyć sukces „Gry o Tron”? Możliwe. Pierwszy odcinek serii, w noc po premierze, obejrzało ponad 10 milionów osób. Z pewnością jest to doskonałe otwarcie. Stacja HBO już teraz zapowiedziała kontynuację serialu w drugim sezonie.