Gra The Medium – moc zręczności

Mroczna i inteligenta a do tego atrakcyjna wizualnie gra, z klimatyczną fabułą. Akcja nie mająca chwili na oddech. Wciągająca muzyka rodem z Silent Hill. Poznaj grę wciągającą od pierwszej minuty po napisy końcowe. Na początek najlepiej zapoznać się ze sposobami kierowania swoim bohaterem. Jest tak, bo to gra zręcznościowa. Twoje umiejętności operowania palcami po klawiaturze odgrywają kluczowe znaczenie.

Gra przeznaczona na komputer stacjonarny wzbudza wiele emocji od dnia premiery. Opowiada demoniczne historie, które naprawdę mrożą krew w żyłach. Szczególnie jeśli gracz wyposaży się w dobrej jakości głośniki. Jeżeli Akira Yamaoka jest Tobie znany, to zrozumiesz o co chodzi w tej muzyce. Dla mnie zaznajomionych polecam posłuchać muzyki do cyklu Silent Hill.

Każdego dnia możesz wyłuskać dla siebie godzinkę na przyjemności. Rozpieszczamy siebie aby móc później lepiej pracować. Taki moment wytchnienia z lubianymi grami komputerowymi, pozwala w dalszej części dnia na wydajniejszą pracę.

Gra PC stworzona przez Bloober Team, autorów serii Layers of Fear i Observe i Blair Witch, zapowiadała naprawdę mroczną i wzbudzającą odczucie niepokoju grę komputerową. Jak podają media miała to być ich największa i najbardziej ambitna produkcja w historii.

Owszem lubimy, gdy nas chwalą za produktywność. Można to porównać do przyjemności, gdy słyszymy komplement. Jednak odpoczynek, coś co sprawia nam przyjemność jest cenniejszy.
To właśnie on powoduje, że lepiej nam wychodzą zadania i projekty. Magicznym kluczem jest odstresowanie z grą komputerową.

Trzeba przyznać, że The Medium – polski produkt, naprawdę dorównuje serii Silent Hill. Jest to gra niezwykle wciągają, w której klimat wsiąka się i nie chce się z niego wyjść. Oprawa audiowizualna dodaje jeszcze mroku i charakteru do całej fabuły i akcji. Dialogi stworzone przy pomocy Marcina Dorocińskiego i Weroniki Rosatti. To wszystko mówi za siebie. Kolejne dialogi utwierdzą cię w przekonaniu, że ta gra jest warta twojego czasu i umiejętności zręczności.

The Medium jest grą zręcznościową, zawiera elementy gry przygodowej i symulatora chodzenia. Ze względu na jej mroczny klimat uznaje się, że jest to horror, choć jak podają media nie jest to survival horror. Co prawda trzeba być ostrożnym żeby bohater nie zginął, jednak w której grze tak nie jest?

W grze The Medium gracz będzie eksplorował teren i wypełniał zadania, przy których realizacji będzie musiał zmierzyć się z zagadkami środowiskowymi. Jednakże, kto by na to zwracał uwagę przy takiej oprawie graficznej i muzycznej? Klimat pobija wszystko i odpuszcza wszelkie niedociągnięcia. Jednym słowem warto zagrać w tą klimatyczną i pełną napięcia grę komputerową. Umiejętność zręczności jest ważna.