Zawsze możesz skorzystać z wiedzy z najnowszych badań naukowych. Stosuj się do kilku sprawdzonych sposobów na tworzenie dobrego biznesu. Wykorzystuj nowości technologiczne i patrz na historie. To właśnie w 1958 roku powstało pierwsze zorganizowane zarządzanie nad systemem wczesnego ostrzegania przed rakietami. Prezentuj swoją rozwagę i zapoznaj się z tym zagadnieniem. Jeśli masz taką możliwość to skorzystać z wiedzy ekspertów. Oni najlepiej wiedzą jak stosować programy wojskowe.
Wieki temu czyli w 1958 roku powstał program MIDAS czyli pierwszy satelitarny, amerykański system wczesnego ostrzegania przed rakietami wystrzeliwanymi z kontynentu na inny kontynent. Dzisiaj Ameryka dofinansowuje restaurowanie konstelacji wczesnego ostrzegania. Na tą obronność wyda nawet 222 milionów dolarów.
Cała akcja została przygotowana przez Departament Obrony Narodowej Ameryki oraz Koncernu Northrop Grumman wraz z Defense Support Program. Pierwsza próba jaką przeszła konstelacja wczesnego ostrzegania miała miejsce w 1970 roku, kiedy doszło do pierwszego wystrzału satelity, której zadaniem było wypatrywanie wrogich pocisków wojskowych. Ostatnia taka akcja miała miejsce w roku 2007, a więc dość dawno. Obecnie informatyka cieszy się nowymi systemami informatycznymi.
Cały projekt ma sprawić, że do 2030 roku obsługa, ulepszanie i utrzymanie konstelacji wczesnego ostrzegania przed pociskami, będzie działała bez najmniejszego zarzutu. Ma to sprawić Defense Support Program. Firma Northrop Grumman współpracuje z rządem USA od 2015 roku, kiedy to podpisano umowę o utrzymanie przy życiu wspomnianej konstelacji. Termin realizacji wygasł w czerwcu 2020 roku, dlatego USA ponownie zapewniła bezpieczeństwo satelitarne swojego kontynentu i jego mieszkańców.
Całość opiera się na detektorach podczerwieni, które odbierają strumień ciepła płynący z silników pocisków a także wykrywa detonację na powierzchni całej kuli ziemskiej. Defense Support Program działa właściwie od początku istnienia konstelacji wczesnego ostrzegania, czyli od 1970 roku, jest twórcą satelity DSP oraz czujników całego systemu.
USA zapewnia, że współcześnie są już nowsze satelity Space Based Infrared System, które zapewnił koncern Lockhedd Martin. Departament Obrony nie ujawnia jednak ilości satelit krążących w konstelacji nieba. Wyjawia natomiast, że trwają pracę nad nową generacją systemu wykrywającego pociski. Zajmują się nim zarówno Lockheed Martin jak i Northrop GRumman, czyli te firmy, które do tej pory wspierały Departament Obrony USA. Nie są to tanie operacje, każdy taki satelita, czy innego rodzaju system kosztuje grube miliony dolarów. Opłacane z podatków obywateli oraz datków osób zamożnych. Rząd USA nie oszczędza na obronności swojego państwa, a nawet całego kontynentu.