Synoptycy nie przewidują białych Świąt Bożego Narodzenia w 2023 roku

Pod koniec listopada 2023 roku, doświadczyliśmy prawdziwej zimy, gdy temperatury w wielu obszarach kraju spadły znacznie poniżej zera. Było to połączone z silnym mrozem i opadami śniegu. Wzrasta zatem zainteresowanie prognozą pogody na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, a wiele osób ma nadzieję na idylliczną, białą scenerię. Pierwsze prognozy pogodowe nie napawają jednak optymizmem. Wygląda na to, że w drugiej połowie grudnia możemy spodziewać się ocieplenia.

W nadchodzących dniach mróz i śnieg nie powinny ustąpić, co ucieszy fanów zimowej atmosfery. Powinni oni wykorzystać najbliższe dwa tygodnie, aby cieszyć się tym klimatem, bo w drugiej połowie grudnia są planowane znaczące zmiany, które mogą wpłynąć na warunki pogodowe podczas świąt. Synoptycy podkreślają, że możliwe jest aktywizacja Atlantyku, która mogłaby spowodować drastyczną zmianę warunków atmosferycznych.

Według aktualnych prognoz na Wigilię, można spodziewać się dość ciepłego i mokrego dnia. Temperatura może wzrosnąć aż do 5 stopni Celsjusza. Najzimniej ma być na wschodzie i północnym wschodzie kraju, a najcieplej na wybrzeżu i zachodzie. Zimowy klimat zostanie przerwany przez opady deszczu i deszcz ze śniegiem, co oznacza, że spotka nas nieprzyjemna mokra aura. Prawdziwa zima ma raczej pozostać tylko w górach.