Polski nowy ład – o co w tym chodzi?

Od nowego roku w naszym państwie panuje tzw. nowy ład. O co w tym chodzi? Dużo ludzi do końca nie wie o co w tym chodzi.

Oglądamy spoty reklamowe, które informują nas że dzięki nowemu ładowi w naszych portfelach zostanie więcej pieniędzy, a później dowiadujemy się że pieniądze dostaje klasa średnia, która ma zarobki od 5000 do 11000 tysięcy złotych. Spokojnie ci najbiedniejsi również swoje dostaną a stratni będą tylko ci którzy przekroczą kwotę 11000 zł w danym miesiącu. Zwiększyła się kwotą wolna od podatku, w związku z czym nasze wynagrodzenie netto czyli po potrąceniu składek zdrowotnych, ZUS i innych, czyli tze. goła pensja lub na rękę zwiększy się co miesiąc o około 300-400 zł. Osoby zarabiające powyżej 5000 zł byłyby stratne, dlatego dostają dodatkowe pieniądze.

Jednak granice stanowi 11000 zł. Jeśli w danym miesiącu przekroczy się ta granice, trzeba będzie zwrócić uzyskane dodatkowo pieniądze. Jednak spokojnie, obowiązuje tu zasada złotówki za złotówkę czyli za każdą przekroczona złotówkę będziemy musieli oddać złotówkę.