Najpiękniejsze chorwackie plaże z piaszczystym brzegiem

Chorwacja jest uznawana przede wszystkim za kraj kamienistych i żwirowych plaż, które dodają jej niewątpliwej urody. Są one świetnym miejscem dla miłośników morskich głębin i ich mieszkańców, jednak fani leniwego plażowania z pewnością z radością odkryją również chorwackie plaże piaszczyste. W tym kraju bowiem można znaleźć wiele takich miejsc. Poniżej przedstawiamy kilka najpiękniejszych z nich.

Półwysep Istria – trzy najlepsze plaże

Bijeca położona w urokliwym miasteczku Medulin ma długość kilometra i podzielona jest na dwie części: piaszczystą i kamienistą. Otoczona drobnymi wysepkami, daje możliwość podziwiania pięknych widoków podczas odpoczynku. Świetnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi, dzięki łagodnemu zejściu do Adriatyku, ale zapewne każdy turysta doceni jej urok.

Inną atrakcję stanowi Mali Portić na półwyspie Kamenjak. To niewielka plaża otoczona zielenią, jedyna o piaszczystym brzegu na tym istryjskim półwyspie (nie mylić z Uvala Portić, znajdującą się w tej samej zatoce). Jej malowniczy krajobraz dodatkowo podkreślają skaliste i zadrzewione brzegi, które chronią kąpieliskowców przed falami. Łagodne i bezpieczne wejście do morza jest doskonałe dla dzieci i starszych osób.

Trzecia z plaż, Pjescana Uvala, znajduje się niedaleko Puli. Mimo że jej brzegi są żwirowe, centralna część i dno całej zatoki pokryte są piaskiem. Plaża otoczona zielenią okolicznych lasów jest idealnym miejscem do relaksu. Dodatkowo można tu podziwiać pozostałości 100-metrowej fortecy z epoki brązu, zamieszkiwanej niegdyś przez Histri, starożytne plemię piratów.

Zatoka Kvarner – trzy wyjątkowe plaże

Na wyspie Krk można znaleźć nie tylko kamieniste i żwirowe plaże, ale także piaszczyste: Komoriska i Baska. Pierwsza z nich znajduje się w zatoce Klimno i choć jest niewielka, sosny rosnące w pobliżu dają cień od palącego słońca. Plaża Baska jest trudna do dotarcia ze względu na stromą drogę, ale jej malowniczy krajobraz wynagradza trud dojścia.

Rajska Plaża w Lopar na wyspie Rab jest prawdziwym rajem dla rodzin z dziećmi. Długość plaży wynosi niemal dwa kilometry, a piasek jest złoty i nieskazitelny. Zejście do morza jest łagodne, a woda płytka. Plaża ta wielokrotnie otrzymywała wyróżnienie Błękitnej Flagi. Dodatkowo, widok na skaliste wzgórza dodaje temu miejscu uroku.

Ostatnią poleceną plażą jest Crni Molo w Crikvenicy. Znajdująca się na ośmiokilometrowej Riwierze Crikvenica, cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, ze względu na bliskość kawiarni i sklepów.