Kuchnia amerykańska – zdrowy, domowy fast food

Charakterystyką kuchni amerykańskiej jest stapianie się różnych stylów i sposobów przyrządzania dań. Z uwagi na mieszankę kulturową amerykańskich obywateli, posiłki popularne w USA pochodzą z różnych zakątków świata. Lata modyfikacji przepisów sprawiły, że kojarzą się one jednoznacznie ze Stanami, chociażby ikoniczne burgery i hot dogi są parafrazą przepisów niemieckich. Styl amerykańskiego podawania i spożywania jedzenia został spopularyzowany na całym świecie i praktycznie wszędzie można zjeść dania typu fast food. Z kolei popularne w Stanach produkty takie, jak boczek, masło orzechowe i syrop klonowy dostać można w większości sklepów. Więc jak za ich pomocą przyrządzić w domu zdrowsze odpowiedniki amerykańskich dań?

Masło orzechowe i dżem – czyli typowe amerykańskie śniadanie

Nietypowe dla Europejczyków połączenie jakim jest masło orzechowe i dżem w Ameryce jest codziennością. Śniadania nie obejdą się bez kanapek z dżemem i masłem orzechowym. Długi termin przydatności masła orzechowego jest jego dużym atutem, dlatego warto zaopatrzyć się w zapas. Sklep Lidl, Biedronka i Aldi często oferują atrakcyjne promocyjne ceny na masło orzechowe, które również oferuje aktualnie gazetka Lidla, lub gazetka Aldi. Resztę gazetek, w których znaleźć można produkty w promocyjnych znaleźć można na stronie Kaufino.

Burgery – czyli domowy obiad po amerykańsku

Domowe burgery to prosty i świetny sposób na obiad z amerykańskim klimatem. Dowolność w komponowaniu zawartości burgera sprawia, że jest to danie niezwykle uniwersalne i smaczne. Sercem mięsnego burgera jest kotlet z wołowiny, lub boczek. 

W asyście puszystej bułki, sałaty, pikli, pomidora i sosu, bez którego burgery nie smakują tak wyjątkowo, boczek dobrej jakości pokazuje swoje najlepsze walory smakowe. Sos oczywiście można zrobić samemu, jednak przy okazji innych zakupów warto rozejrzeć się po pułkach i sprawdzić, co ma do zaoferowania sklep Lidl, Aldi, czy Biedronka, by znaleźć sosy dedykowane burgerom. Natomiast boczek pod różnymi postaciami znaleźć można w promocyjnych cenach w aktualnej gazetce Biedronki.

Syrop klonowy – czyli płynna słodycz i naleśniki

Syrop klonowy, popularny również w Kanadzie, dodaje słodyczy posiłkom. Tradycyjnie zawsze polewa się nim amerykańskie naleśniki, które są mniejsze i puszystsze od polskiego odpowiednika. Na szczęście syrop klonowy łatwo znaleźć na sklepowych pułkach, ze względu na charakterystyczną, szklaną buteleczkę, w której jest sprzedawany w sklepach takich, jak Biedronka, Aldi i sklep Lidl. Naleśniki urozmaicić można również sosem owocowym mango, który wraz z syropem klonowym oferuje aktualnie w atrakcyjnych cenach gazetka Aldi, lub gazetka Lidla.