Kłopoty ekipy filmowej z Johnnym Deppem – nieporozumienia z włoskimi władzami

Produkcja najnowszego filmu, w którym jedną z głównych ról gra Johnny Depp, została zakłócona przez urzędników włoskiego miasta Tarquinia. Burmistrz tego starożytnego miasta oskarżył załogę filmową o niewypełnienie niezbędnych formalności. Na szczęście, sytuacja wywołała reakcję władz regionalnych Lacjum, które interweniowały w tej sprawie.

Tarquinia to miasto o bogatej historii, które istnieje już od ponad trzech tysięcy lat. Dawniej była to osada Etrusków, a jej nekropolia jest obecnie wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie tutaj reżyser Julian Schnabel wybrał jako lokalizację dla części zdjęć do swojego najnowszego filmu „In the Hand of Dante” („W dłoni Dantego”), powstałego przy współpracy z producentem Martinem Scorsese, na podstawie książki Nicka Toschesa.

Niemniej jednak, burmistrz Alessandro Giulivi sprzeciwił się planowanym zdjęciom, które miały miejsce 21 i 22 listopada, pomimo że ekipa była już na miejscu – jak informuje dziennik „La Repubblica”. Motywując swoją decyzję, burmistrz podkreślił, że nie otrzymał odpowiedniej prośby na czas. Ekipa filmowa złożyła wymagany wniosek jedynie kilka dni przed planowanym terminem zdjęć. Dodatkowo burmistrz wyjaśnił, że regulamin daje władzom miejskim 30 dni na podjęcie decyzji w takiej sprawie.