Już wkróce premiera Samsunga Galaxy S22!

Targi technologii CES już się skończyły, więc nadszedł czas, aby zwrócić naszą uwagę na nadchodzące premiery produktów.

Apple według plotek wprowadzi na rynek kilka nowych produktów, w tym iPhone SE 3, w marcu lub kwietniu, a wcześniej nadszedł czas na coroczną premierę Samsunga Galaxy S.

W rzeczywistości o tej porze zeszłego roku seria Galaxy S21 została oficjalnie zaprezentowana i była tylko kilka tygodni od premiery w sklepie.

W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka plotek na temat nadchodzącego Galaxy S22, opublikowano zarówno zdjęcia, jak i filmy pokazujące, jak będzie wyglądać seria S22.

Samsung potwierdza teraz, że zorganizuje wydarzenie Unpacked 9 lutego o godzinie 16:00 z serią S w centrum uwagi.

Galaxy S22

Zarówno YouTuber Unbox Therapy, jak i użytkownik Twittera OnLeaks, którzy są znani z tego, że dobrze trafiają w swoje plotki, udostępnili filmy z tak zwanych dummy edition, czyli modeli nadchodzących topowych modeli Samsunga.

Oba pokazują, że rzekome Galaxy S22 i S22 Plus mają stosunkowo podobne konstrukcje jak Galaxy S21 i S21 Plus.

Podobno to właśnie Galaxy S22 Ultra wyróżnia się najbardziej i najwyraźniej ma ten sam projekt, co prawdopodobnie wycofana seria Galaxy Note dla Samsunga.

Plotki, że S22 Ultra zastąpi serię Note, potwierdza znany twórca plotek Evan Blass, znany na Twitterze jako evleaks, który zamieścił zdjęcie przedstawiające smartfona z S-Penem Samsunga. W takim przypadku oznacza to wcześniejszą emeryturę dla stylowego projektu S21 Ultra.

Jeśli chodzi o specyfikacje, plotki mówią, że seria Galaxy S22 będzie zasilana różnymi chipsetami w zależności od tego, gdzie na świecie kupisz telefony komórkowe. W USA mówi się o najnowszym chipsecie Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1, podczas gdy Europa prawdopodobnie nadal będzie otrzymywać chipy Exynos.

Nowy układ Exynos 2200, zbudowany w procesie 4 nm, został już zaprezentowany i został opracowany we współpracy z AMD. Na swojej stronie Samsung obiecuje grafikę dorównującą konsolom do gier, a procesor obsługuje obrazy do 200 megapikseli, czyli 108 megapikseli przy 30 klatkach na sekundę.

Z plotek, które widzieliśmy, wydaje się, że Galaxy S22 i S22 Plus otrzymają potrójny aparat, podczas gdy flagowy S22 Ultra będzie miał 4 czujniki aparatu z tyłu, składające się z głównego czujnika o rozdzielczości 108 megapikseli, który jest sparowany z 3x teleobiektyw o rozdzielczości 10 megapikseli, ultraszerokokątny 12 megapikseli i 10-krotny czujnik peryskopowy o rozdzielczości 10 megapikseli, czyli mniej więcej w takiej samej konfiguracji, jak zeszłoroczny topowy model.

Pojemność baterii wyniesie aż 5000 mAh – znowu, jak w zeszłym roku.

Kiedy ruszy sprzedaż nowego Samsunga?

Samsung pokaże zatem tegoroczne topowe modele o godzinie 16:00, 9 lutego br. Plotka głosi, że sprzedaż ruszy w ostatnim tygodniu lutego.