Jak odpowiednio oszczędzać energię?

Moi rodzice właśnie dostali rachunek za prąd. No cóż pora zacząć oszczędzać energię. Jestem ciekawa jak to będzie latem. Niby nie ogrzewamy wtedy mieszkań ale podgrzewamy wodę, no i światło też wieczorami jest potrzebne. Prowadzimy działalność więc jestem ciekawa czy rachunek nas zaskoczy czy jednak nie.

Z tego co słyszę w telewizji firmy dostają kilkukrotnie większe rachunki. Tylko teraz jak oszczędzać? Nie myć się, nie zmywać, nie sprzątać? Przecież muszę. Do tej pory nie rozważałam paneli na dach – w sensie system solarny. Był dla mnie zbyt drogi. Jednak jeśli cena systemów pozostanie stała a rachunki za energię mocno wzrosną, okres ich spłaty stanie się bardzie korzystny. Coś czuję, że niedługo usiądę ponownie do kalkulacji, może ta inwestycja zacznie mieć sens w przypadku mojej działalności.

Do tej pory okres spłaty wynosił ponad siedem lat a według mnie mają sens inwestycje możliwe do spłaty w ciągu trzech lat. Tyle, że teraz może się właśnie zacząć opłacać. Muszę to sprawdzić. Innowacyjne rozwiązania warto dobrze przekalkulować.