Ile można zaoszczędzić na pompie ciepła?

Montaż pompy ciepła to rozwiązanie, które jest nie tylko bardzo ekologiczne, ale także pozwala zaoszczędzić nam miejsce na osobnym montowaniu systemów grzewczych i dodatkowych klimatyzatorów w naszych domach. Jednak przede wszystkim pompy ciepła to jeden z najbardziej efektywnych sposobów regulowania temperatury w Twoim domu, który pozwala Ci wiele zaoszczędzić na stale rosnących rachunkach za ogrzewanie. Właśnie dlatego montaż pomp ciepła staje się coraz bardziej popularny wśród wielu mieszkańców większych Polskich miast takich jak Poznań, Leszno czy Kalisz. Ile można zaoszczędzić na pompie ciepła?

Czym są pompy ciepła?

Mówiąc najprościej, pompy ciepła to urządzenia, które wykorzystują niewielką ilość energii do przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego. Mogą być stosowane jako alternatywny system ogrzewania w Twoim domu lub biurze. Pompy ciepła działają poprzez pompowanie lub przenoszenie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego, lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i pompowane do pomieszczeń.

Choć początkowy koszt instalacji nie należy do najtańszych, mają one wiele zalet dla Twojego domu. Między innymi pompowanie ciepła zużywa mniej energii elektrycznej w porównaniu do sytuacji, gdy energia elektryczna jest wykorzystywana wyłącznie jako środek do jego konwersji, a dodatkowo proces ten może działać w obie strony, dzięki czemu pozwala on nie tylko zimą ogrzać Twój dom, ale także umożliwia schłodzenie go latem.

Jak pompy ciepła pozwalają nam zaoszczędzić na rachunkach?

Koszt pompy ciepła, choć sama jej cena wydaje się dość wysoka, w rzeczywistości jest zwykle znacznie niższy niż koszt innych źródeł ogrzewania, takich jak piece gazowe, olejowe i elektryczne.

Właściciel domu może używać pompy ciepła zamiast innych rodzajów systemów grzewczych z różnych powodów. Są one nie tylko ekologiczne i bardziej energooszczędne niż inne rodzaje systemów grzewczych montowane w naszych domach, ale też może okazać się, że sam proces jej instalacji okaże się znacznie tańszy niż w przypadku kiedy postawiliśmy na klasyczny system ogrzewania.

Jednak jedną z głównych korzyści wynikających z montażu pompy ciepła w naszym gospodarstwie jest fakt, że pozwala ona nam w znacznym stopniu zaoszczędzić na miesięcznych rachunkach za ogrzewanie, co w skali roku daje nam naprawdę dużą oszczędność. Oznacza to, że będziesz mógł zaoszczędzić na rachunkach za prąd, a także na kosztach paliwa grzewczego. W rzeczywistości pompa ciepła może obniżyć koszty ogrzewania nawet o 70%.

Montaż pompy ciepła- na co zwrócić uwagę?

Jeśli zdecydujemy się na pompy ciepła do swojego domu, warto by było postawić na sprawdzoną firmę, która zapewni nam nie tylko korzystne warunki i minimum formalności, ale też sprawny montaż i zaoferuje po sprzedażową opiekę w razie ewentualnej potrzeby. Niektóre z najlepszych firm zajmujących się montażem pomp ciepła tak jak np. pompy ciepła poznań oferują swoim klientom dodatkowo pozyskiwanie dofinansowań ze wszelkich możliwych źródeł a dzięki temu mamy jeszcze większą pewność że inwestycja ta choć początkowo wydaje się wysoka zwróci nam się szybciej niż zakładaliśmy.