Gry towarzyskie na konsole, które doskonale sprawdzą się na imprezę

Ostatnio bardzo popularne stało się granie w gry ze znajomymi. Młodzi ludzie coraz częściej spotykają się w weekendy i właśnie w ten sposób spędzają czas. Chociaż najpopularniejsze są wciąż gry planszowe, to często sięgamy także po pady i gramy wspólnie w gry na konsoli. Okazuje się, że to doskonały sposób na wspólne posiadówki. Producenci gier wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i tworzą kolejne gry, które sprawdzą się na imprezę. Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji, w które naszym zdaniem warto zagrać.

Wiedza to potęga

Gry imprezowe pozwalają wesoło i przyjemnie spędzać czas ze znajomymi. Ale często mają też walory edukacyjne. Taką grą jest Wiedza to potęga. W tę grę może grać jednocześnie sześciu graczy. W tym przypadku kontrolerami są telefony komórkowe. Wystarczy, że zainstalujemy na smartfonie bezpłatną aplikację, połączymy się z siecią, do której podpięta jest konsola i możemy grać! A na czym polega rozgrywka? Gracze mają za zadanie jak najszybciej odpowiadać na pytania z różnych kategorii. Wydaje się to w miarę proste, ale jednak wcale takie nie jest. Jedynie pierwsze pytanie nie posiada dodatkowych utrudnień. W każdym kolejnym, nasi przeciwnicy mogą wybierać zagrywki, które skomplikują całą grę. Po 3 rundach pytań, przeplatanych zadaniami specjalnymi, dochodzimy do piramidy wiedzy, w której ogromne znaczenie ma czas odpowiedzi. Doskonała zabawa gwarantowana!

To jesteś Ty

Drugą grą, sterowaną również z poziomu telefonu jest To jesteś Ty. W tej grze również czeka nas mnóstwo zabawy i często niełatwych zadań. Będziemy w niej odpowiadać na pytania, robić zdjęcia oraz rysować. A nasze prace często będą oceniać towarzysze. Pomocna w rozgrywce może okazać się wiedza na temat naszych przeciwników. Niektóre z pytań mogą dotyczyć zwyczajów znajomych, a także ich umiejętności i upodobań. Ta gra również przeznaczona jest dla sześciu graczy.

Jakie jeszcze gry na imprezę?

Na wspólne wieczory ze znajomymi doskonale sprawdzą się także gry w stylu karaoke, w których zdobywamy punkty śpiewając piosenki. Im lepiej nam to wyjdzie, tym więcej punktów otrzymamy. Jeśli nie jesteśmy fanami takiej zabawy, możemy też spróbować gier wykorzystujących specjalne kontrolery ruchu. To często gry naśladujące niektóre dyscypliny sportowe, takie jak tenis czy boks. Jedno jest pewne, takie gry to doskonały sposób na wspólne spędzanie weekendowych wieczorów.