Fotowoltaika i magazyny energii – duet doskonały

W dobie rosnących rachunków za energię elektryczną oraz ciągle zwiększającego się zapotrzebowania na nią, należy szukać nowoczesnych i ekonomicznych rozwiązań. Fotowoltaika jest odpowiedzią na ten problem. Dzięki niej można uniezależnić się od zewnętrznych dostaw, oszczędzić pieniądze na rachunkach oraz stworzyć prawdziwie ekologiczny dom.

Fotowoltaika – komu zaufać?

Firm proponujących takie usługi i produkty jest bardzo wiele. Warto więc postawić na sprawdzonego partnera. Wyróżnienia takie jak „Dobra Marka — Jakość, Zaufanie, Renoma”, „Top Marka roku w kategorii jakość i innowacyjność branży budowlanej — instalacje fotowoltaiczne” czy „Złote Godło Konsumenckiego Lidera jakości” wskazują na doświadczony zespół dbający o klienta oraz jego potrzeby. Takimi osiągnięciami może pochwalić się firma E.ON Sp. z o.o. Z ich ofertą można zapoznać się na poniższej stronie: https://eonfoton.pl/dla-domu/fotowoltaika.

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu elementów. Wśród nich możemy wymienić magazyny energii, które, choć nie są niezbędne, stanowią bardzo istotny dodatek.

Magazyny energii – by zachować nadwyżki w produkcji

Jednym z celów posiadania fotowoltaiki jest zwiększenie niezależności budynku od zewnętrznej sieci oraz zabezpieczenie go na wypadek przerwy w dostawie prądu, które mogą wynosić w ciągu roku nawet kilkaset minut. Chroni to również sprzęt elektroniczny przed nagłymi skokami napięcia.

Dlatego warto zainwestować w magazyn energii, który w połączeniu z fotowoltaiką stanowi kompletny i uzupełniający się system. Całość jest tak zaprojektowana, że istnieje możliwość podłączenia magazynu do już istniejącej instalacji bez potrzeby przeróbek czy dodatkowych kosztów.

Takie rozwiązania oferuje wiele firm. Jedną z nich jest E.ON. Szczegóły oraz pytania ofertowe można kierować na stronie: https://eonfoton.pl/dla-domu/magazyn-energii-dla-domu.

Główne zalety magazynów energii

Do najważniejszych cech wspomnianego wyżej rozwiązania należą:

  •       długa żywotność,
  •       wysoka wydajność pracy,
  •       możliwa praca niezależnie od sieci energetycznej,
  •       gwarancja na kilka-kilkanaście lat,
  •       łatwa możliwość rozbudowy systemu o kolejne elementy.

Nowoczesne magazyny energii korzystają z rozwiązań przyjaznych środowisku, czyli technologii LiFePO4 (bez zawartości kobaltu).