Prezydent Andrzej Duda wyraża niezadowolenie z wyników wyborów do prezydium Sejmu

Andrzej Duda, polski prezydent, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat niedawnego piątkowego spotkania ze Szymonem Hołownią, marszałkiem Sejmu. W rozmowie dla tygodnik „Sieci”, prezydent wyraził swoją chęć do współpracy z nowym składem Sejmu. Jednakże, równocześnie, Duda nie krył swojego rozczarowania faktem, iż członek największej grupy parlamentarnej nie został wybrany do prezydium Sejmu.

Prezydent nie tylko skupił się na omówieniu swojej rozmowy z marszałkiem Sejmu, ale również podkreślił swoje zainteresowanie pierwszymi deklaracjami Hołowni. W tym kontekście zaznaczył, że konieczne będzie obserwowanie skutków tych zapowiedzi. Dodatkowo, Duda poinformował o przekazaniu nowo wybranemu marszałkowi Sejmu swojego projektu strategicznego zakładającego zmiany w zarządzaniu i dowodzeniu Siłami Zbrojnymi Polski. Projekt ten ma na celu praktyczne wykorzystanie wniosków wynikających z obecnie trwającego konfliktu za wschodnią granicą Polski.

Zaakcentował również, że drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte dla współpracy z Sejmem. Jednakże, w tym samym tchnieniu, Duda ponownie wyraził swoje niezadowolenie, że reprezentant największego klubu parlamentarnego nie znalazł miejsca w prezydium Sejmu.