Patagonia – odkrywaj niekończące się bogactwo naturalne

Patagonia, ze swoją nieprzeciętną urodą, nie tylko zapewnia widoki, które zapierają dech w piersiach, ale także stanowi prawdziwie magiczną krainę pełną naturalnych cudów. Przekształciła się w prawdziwe sanktuarium dla miłośników trekkingu i podróżników z całego świata, spragnionych niezapomnianych przygód.

Zlokalizowana na południu Argentyny i Chile, Patagonia oferuje szeroką paletę malowniczych krajobrazów, w tym góry, jeziora i lodowce. Miejsce to jest domem dla różnorodnej fauny dzikiego życia, co sprawia, że każdy powrót z tych stron jest pełen niezapomnianych wspomnień i pobudza apetyt na więcej. Nazwa „Patagonia”, która w tłumaczeniu na język polski oznacza „kraina dużych stóp”, jest związana z legendą o spotkaniu przez Ferdynanda Magellana i jego załogę olbrzymów o nadmiernych rozmiarach stóp. Chociaż historia ta jest oczywiście wyolbrzymieniem rzeczywistości, dodaje ona niewątpliwie uroku temu miejscu i wprowadza aurę tajemniczości.

Patagonia jest jednym z tych miejsc w Ameryce Południowej, które potrafią rozpalić wyobraźnię każdego podróżnika. Ten niemal magiczny region, surowy i dziki, przecięty przez Chile i Argentynę, pełen niezamieszkanych wysp, malowniczych fiordów i majestatycznych lodowców był celem wielu poszukiwaczy przygód i awanturników przez wiele stuleci. Wśród nich byli tak znamienici podróżnicy jak słynny pirat Sir Francis Drake, wspomniany już Ferdynand Magellan czy wybitny naukowiec Charles Darwin.

Flora Patagonii jest równie różnorodna jak jej krajobrazy. Na południu Chile i Argentyny, od linii biegnącej przez prowincję Valdivia w Chile, aż po Ziemię Ognistą (Tierra del Fuego), rozciągają się obszerne lasy deszczowe. Ten ogromny obszar porastają różne odmiany roślinności, zależnie od szerokości geograficznej, wysokości nad poziomem morza, średnich temperatur i ilości opadów. Zachodzą tu na siebie gęsto zalesione obszary, górskie regiony pełne zimozielonych modrzewi i pilgerodendronów oraz subpolarny las deszczowy, narażony na działanie silnych wiatrów i ulewne deszcze. Można tu również spotkać lasy przejściowe i tundrę.