Oscary 2022 – poznajmy tegorocznych zwycięzców

Gala wręczenia Oscarów co roku budzi ogromne emocje wśród kinomanów. Nagrody przyznawane są od 1929 roku przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy filmowej. Doceniają twórców związanych z kinematografią, w kilkunastu różnych kategoriach. W Polsce galę można oglądać na żywo, w nocy. Mimo to nie brakuje chętnych, którzy, mimo widma niewyspania, śledzą z napięciem całą galę. Tak też było w tym roku. Osobom, które nie dotrwały do momentu przyznania tych prestiżowych nagród, przedstawiamy tegorocznych zwycięzców.

94. Gala wręczenia Oscarów

Gala wręczenia Oscarów to coroczne, ogromne święto wszystkich osób z branży filmowej. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda i każdy związany z filmem marzy o tym, żeby kiedyś wziąć udział w wydarzeniu, zostać nominowanym i wygrać plebiscyt. Gala wręczenia nagród to jednak nie tylko nominowani i zwycięzcy. Wiele gwiazd wykorzystuje okazję by zabłysnąć na czerwonym dywanie. Co roku możemy podziwiać przepiękne kreacje aktorek oraz wysłuchać co mają do powiedzenia uczestnicy gali wręczenia nagród. To często doskonała okazja do manifestowania poglądów politycznych. Wręczenie nagród obfituje w wydarzenia budzące zainteresowanie ludzi na całym świecie. W tym roku taką sytuacją była zapewne kłótnia Willa Smith’a z Chrisem Rock’iem. Aktor stanął w obronie swojej żony, wyśmianej z powodu swojej choroby. Smith spoliczkował Rock’a za jego niewybredne żarty. Ta sytuacja to najczęściej komentowane dziś rano wydarzenie. Mimo tego nie powinniśmy zapominać o najważniejszym, czyli o laureatach tegorocznych Oscarów!

Zwycięzcy tegorocznej Gali

Chociaż kategorii, w których przyznawane są statuetki jest aż 23, przedstawimy Wam zwycięzców najważniejszych z nich. Najlepszym filmem został obraz „CODA”. Statuetki dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych otrzymali Jessica Chastain i Will Smith. Wśród filmów animowanych królowało „Nasze magiczne Encanto”. Za role drugoplanowe nagrodę dostali Ariana DeBose oraz Troy Kotsur. Jeśli chodzi o ilość statuetek ogólnie, najwięcej, bo aż 6, zdobył film „Diuna” w reżyserii Denis’a Villeneuve.